Strażacy z Bodzanowa proszą o pomoc

przez Artykuł nadesłany
Odsłony: 1436

My, strażacy Ochotniczej Straż Pożarnej w Bodzanowie zwracamy się do Was o pomoc finansową

w zakupie nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego. W roku 2021 dostaliśmy realną szansę wymiany naszego 40- letniego pojazdu na NOWY WÓZ RATOWNICZO-GAŚNICZY. Cena nowego pojazdu to około 800 000 PLN. Gmina Głuchołazy zabezpieczyła już część środków na ten cel w wysokości 200 000 PLN. Pozostała kwotę chcemy pozyskać z dotacji NFOŚiGW, WFOŚiGW, MSWiA i od lokalnych przedsiębiorców. Mimo wszystko uzyskana kwota z dotacji będzie dalej za mała i musimy posiadać wkład własny, który jest kluczowy podczas zakupu nowego samochodu ratowniczo- gaśniczego. Na chwilę obecną posiadamy już niemałą sumę przez lata zbieranych pieniędzy, ale musimy tę kwotę powiększyć. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Dla nas liczy się każda złotówka, która przybliża nas do wymarzonego samochodu strażackiego.

A teraz trochę o nas, mimo że lokalnie większość z Was zna nas bardzo dobrze. W 2020 roku wyjeżdżaliśmy do zdarzeń aż 76 razy i pod tym względem jesteśmy drugą najbardziej wyjazdową jednostką w Gminie Głuchołazy, a patrząc na całe województwo opolskie jesteśmy na 3 miejscu pod względem uczestniczenia w zdarzeniach pośród jednostek niewłączonych do KSRG. Znajdujemy się najbliżej miasta Głuchołazy i bardzo często jesteśmy pierwsi na miejscu działań oraz wspomagamy Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczej z Głuchołaz. Rokrocznie doposażamy się w specjalistyczny sprzęt zgodny z procedurami i wytycznymi Państwowej Straży Pożarnej. Co roku wartość tego sprzętu sięga 30-40 tys. zł. Posiadamy na wyposażeniu hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego, kamerę termowizyjną, detektor wielogazowy i dużo więcej sprzętu pożarniczego, medycznego i specjalistycznego. Posiadamy pojazd z roku 1981 marki STEYR 791 w zabudowie Rosenbauer. Wiek pojazdu daje już o sobie znać i dwukrotnie była remontowana autopompa, która dalej nie jest w 100% sprawna. Remontowany był również silnik. Dostęp do części zamiennych graniczy z cudem i każda naprawa pojazdu znacznie się wydłuża. A robi się ich coraz więcej. W budynku remizy znajduje się garaż, który bez żadnych przeróbek i nakładów finansowych zmieści nowy samochód gaśniczy.

Zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego znacznie polepszy szybkość, skuteczność i jakość naszych działań, ale również ogromnie podniesie bezpieczeństwo naszych strażaków podczas dojazdu do zdarzeń.

https://zrzutka.pl/aa3kp7