Czy można wierzyć tym obietnicom?

przez JW
Odsłony: 470

„Kandyduję, aby przywrócić przyjazną i zapewniającą bezpieczeństwo służbę zdrowia: oddział wewnętrzny w szpitalu i opiekę świąteczną”

– napisał w materiale wyborczym Edward Szupryczyński. Może to bardzo dziwić, bo jest burmistrzem już 16 lat. To właśnie w czasie tych 16 lat znikały z Głuchołaz kolejne oddziały (między innymi chirurgia i oddział wewnętrzny). Nie udało się w ciągu tych lat przywrócić utraconych oddziałów.

W lipcu zamknięto w naszym mieście punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Taka decyzja uderzyła w osoby, które z różnych względów nie byłyby w stanie w razie potrzeby dotrzeć do najbliższego punku pomocy, np. w Nysie i Prudniku. Burmistrzowi nie udało się temu zapobiec. Ten stan częściowo zmienili mieszkańcy. W czasie uroczystości otwarcia tężni zaprotestowali przeciw zamknięciu w naszym mieście punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Akcja ta doprowadziła do opublikowania na stronie naszego urzędu informacji, iż pacjentów potrzebujących pomocy medycznej w dni wolne oraz w nocy obsługiwać będą lekarze z głuchołaskiego szpitala.

Do dzisiaj, mimo, że upływają kolejne miesiące w Głuchołazach nie działa oddział wewnętrzny i nie przywrócono punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.