Gmina myśli o liceum

przez es
Odsłony: 315

Jak poinformował słuchaczy Radia Opole R. Sambor, władze naszej gminy prowadzą rozmowy z ewentualnymi osobami

czy podmiotami, które mogłyby zająć się prowadzeniem liceum ogólnokształcącego w Głuchołazach. Odkąd budynek został zwrócony gminie, zaczęto snuć plany, by z powrotem uruchomić w nim szkołę. Nie jest to oczywiście takie proste, bo po pierwsze obiekt nie został całkowicie wyremontowany, a po drugie w ostatnich latach nabór do szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście był bardzo mały , a do klas licealnych - nawet zerowy. Zawsze też jeszcze trzeba pomyśleć o finansowaniu takiej placówki. Skoro dużo bogatszy powiat zrezygnował z przeniesienia zespołu szkół do tego budynku, bo nie widział możliwości doprowadzenia do takiej sytuacji, by szkoła nie obciążała zbytnio jego budżetu, trudno spodziewać się, że ktoś inny potrafi nagle uzdrowić szkolnictwo średnie w naszej gminie. Reaktywacja liceum nie jest oczywiście niemożliwa, ale na pewno wiele ryzykuje ten, kto się jej podejmie.