Fatalne drogi

przez es
Odsłony: 393

Każdy z właścicieli dróg przebiegających przez naszą gminę powinien uderzyć się w piersi, bo nie dopełnia swoich obowiązków.

Na fatalny stan dróg narzekają mieszkańcy, a ich spostrzeżenia zgłaszają na sesji radni. Radny G. Ptak ostrzega, by zająć się sprawą tirów, które systematycznie przewożą drzewo, korzystając na przykład z drogi przez Konradów, i niszczą asfaltową nawierzchnię. Może się okazać, że za kilkanaście miesięcy zostaniemy z dziurawą drogą, a prywatny przedsiębiorca zarobi w tym czasie niezłe pieniądze na sprzedaży wożonego drewna.

Okropny jest też stan drogi do Nysy, a im bliżej Głuchołaz tym wydaje się gorszy. Między Gierałcicami a Głuchołazami również jeździ się zygzakiem, by ominąć największe ubytki asfaltu. Zresztą i drogi gminne w mieście dają wiele do życzenia. Radny B. Stychno apeluje, by zająć się drogą na Koszyka przy „Biedronce”, bo nie dość że wąska, to jeszcze dziurawa.

Chyba właściciele dróg zapomnieli, że jest okazja, by wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne i wykonać najpotrzebniejsze prace, zanim nadejdzie zima i jak zwykle zaskoczy drogowców.