Autobusów więcej nie ma

przez es
Odsłony: 496

Dziwiłby się ten, kto by sądził, że rządowa dotacja na autobusowe połączenia lokalne przyczyniła się

do zwiększenia liczby kursów autobusów w naszej gminie. Otrzymane 38 tys. złotych będą wykorzystane w ramach bezpłatnej komunikacji publicznej, ale nie będzie jakichś ekstra kursów, a tym bardziej nowych połączeń, które miała na myśli wicewojewoda V. Porowska, wypowiadając w Radiu Opole te słowa: Prawie 38 tys. zł na 4 miesiące, na nowe połączenia autobusowe. Czyli pieniądze, które są absolutnie dedykowane mieszkańcom. Kursy autobusów w naszej gminie są dostosowane głównie do potrzeb uczących się dzieci. Każda z czterech tras ma 3 połączenia z Głuchołazami tam i z powrotem: ok. godziny 7.00, 13.00 i 16.00. Niestety, autobusy nie kursują w dni wolne od nauki szkolnej.