Wszystkiemu winne państwo

przez es
Odsłony: 577

Czeka nas ciężki rok, w którym trzeba będzie zaciskać pasa, bo w budżecie zabraknie ok. 6,5 mln złotych

– poinformował podczas ostatniej sesji skarbnik gminy. Jak można się było spodziewać, przyczyny trudności finansowych nie dopatrzył się on w mało skutecznym działaniu władz Głuchołaz, ale w dobrodziejstwie władz państwowych, które dobrze czynią obywatelom, ale działają na niekorzyść samorządów. I tak przyczyną naszych gminnych trudności ma być obniżenie lub zwolnienie z podatków dochodowych, uchwalone przez rząd podwyżki dla nauczycieli, wzrost wynagrodzenia minimalnego, obniżka subwencji oświatowej itp. Wszystkie te okropieństwa mają spowodować dziurę w przyszłorocznym budżecie i być przyczyną czekających nas podwyżek. I chociaż zdaniem skarbnika państwo działa na niekorzyść naszej gminy, w jednym przypadku na pewno nam pomaga. Pozwala złożyć na karb rządu całą naszą nieudolność i niemoc w gospodarowaniu groszem podatników.