Gmina Głuchołazy musi dołożyć 213 000 do budowy biblioteki

przez JW
Odsłony: 1674
Głuchołazy Centrum Kultury
Głuchołazy Centrum Kultury

W budżecie gminy Głuchołazy wprowadzono do planu wydatków majątkowych na dotację celową dla Centrum Kultury kwotę 213 000 zł dotyczącą budowy biblioteki. Zwiększenie związane jest z wyrokiem Sądu Okręgowego w Opolu zasądzającym od Centrum Kultury w Głuchołazach na rzecz dwóch wykonawców zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Biblioteki Gminnej w Głuchołazach” kwoty po 76 092,50 zł plus odsetki ustawowe za opóźnienie oraz zwrot kosztów postępowania.

Pozew złożony przez wykonawców w 2020 roku opiewał na kwotę 238 505,02 zł plus odsetki ustawowe za opóźnienie oraz zwrot kosztów postępowania. Ponadto wykonawcy zaproponowali Centrum Kultury w Głuchołazach ugodę, na mocy której Centrum Kultury byłoby zobligowane do zapłaty kwoty 290 144,58 zł. Propozycja ugody została odrzucona przez Burmistrza Głuchołaz, a sprawa została oddana do oceny przez Sąd Okręgowy w Opolu. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarz

Wyrok Sądu Okręgowego w Opolu jest niekorzystny dla gminy Głuchołazy. Zmusza ją do dołożenia dodatkowych środków finansowych na budowę biblioteki.

Czytaj też: Około milion złotych utopionych w śmieciach

Zobacz też: Nowy radny w Głuchołazach

Zobacz również: Kamienicy już nie ma

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube