33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

przez JW
Odsłony: 2805
Głuchołazy policja
Głuchołazy policja

Nyscy kryminalni przeprowadzili skuteczną akcję w walce z przestępczością narkotykową, zatrzymując 33-letniego mężczyznę z Głuchołaz.

W trakcie przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości nielegalnych substancji psychoaktywnych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o podejrzanym 33-latku z Głuchołaz dotarły do nyskich kryminalnych w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze uzyskali informacje, że mężczyzna może być związany z nielegalnym obrotem narkotykami. Działając na podstawie zebranych informacji, kryminalni udali się pod ustalony adres.

Po przybyciu na miejsce, zatrzymany 33-latek początkowo twierdził, że nie posiada żadnych nielegalnych substancji. Niezrażeni, nyscy kryminalni przystąpili do przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego. W trakcie przeszukania ujawnili blisko 35 gram amfetaminy, ponad 25 gram haszyszu oraz marihuanę, co stanowiło istotny dowód potwierdzający podejrzenia funkcjonariuszy.

Zatrzymanemu mężczyźnie został postawiony zarzut posiadania środków psychotropowych oraz środków odurzających. Pomimo dowodów zgromadzonych przez nyskich kryminalnych, 33-latek odmówił przyznania się do zarzutów oraz składania wyjaśnień w tej sprawie. W związku z prowadzonym postępowaniem, funkcjonariusze zabezpieczyli również środki pieniężne w kwocie 1000 zł na poczet przyszłych kar, co ma zapewnić wykonanie ewentualnej sankcji finansowej.

O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. W Polsce za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych przewidziane są surowe kary. W przypadku skazania, 33-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczny wyrok będzie zależał od zebranych dowodów oraz decyzji sądu.

Nyscy kryminalni kontynuują swoje wysiłki w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, dając jasny sygnał, że nielegalny obrót narkotykami nie będzie tolerowany. Zatrzymanie 33-latka jest kolejnym dowodem na skuteczność działań nyskich funkcjonariuszy w tej dziedzinie.

Czytaj też: Wyłudzili pieniądze na bankowca

Zobacz też: Kobieta z fantazją w samochodzie

Zobacz również: Złodziej hulajnogi i roweru zatrzymany

Czytaj też: Helikopter ratowniczy w Głuchołazach

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube