Ósmoklasistko! Ósmoklasisto!

przez artykuł nadesłany
Odsłony: 881
Głuchołazy Liceum
Głuchołazy Liceum

Przed Tobą ważne, życiowe decyzje związane z wyborem szkoły.

Bez względu na szkołę, którą wybierzesz, to czas rozwoju, cieszenia się życiem, samodzielnego poznawania świata i spełniania marzeń. Możesz to zrobić z nami!

JAK ZOSTAĆ UCZNIEM OGÓLNIAKA?

Nie znajdziesz nas na platformie elektronicznej Powiatu Nyskiego, ponieważ naszym organem prowadzącym jest stowarzyszenie. Mamy własną ścieżkę naboru. Wszystkie potrzebne informacje i instrukcje znajdziesz tutaj:

https://liceum-glucholazy.pl/index.php/rekrutacja

NASZ OGÓLNIAK

Mówimy o sobie „społeczność Ogólniaka”. Tworzą ją Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i wielu Przyjaciół – osoby prywatne i instytucje. Najważniejszym z nich jest Stowarzyszenie na Rzecz Szkół „Chrobry”, nasz organ prowadzący. W centrum uwagi stoisz oczywiście Ty, Młody Człowieku i Twoja przyszłość. Jesteśmy kameralną szkołą,  a to pozwala nam dobrze Cię poznać: odkryć Twoje talenty, rozwijać je i pomóc Ci odnaleźć własną drogę. Ogólniak to szkoła w której uczeń czuje się dobrze, i ze swoimi rówieśnikami, i z nauczycielami, i z sobą samym. Bo wie, że jest akceptowany takim, jakim jest.

ELASTYCZNOŚĆ I IDYWIDUALNE PODEJŚCIE to nasz atut!

Nie tworzymy typowo profilowanych klas. Język obcy oraz jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym realizujesz z całą klasą, trzeci przedmiot wybierasz sam. Dzięki takiemu systemowi pracujesz w małej grupie, a to duży komfort. Twój program edukacyjny ewaluuje w Ogólniaku cały czas. Wsparcie w postaci dodatkowych zajęć
w planie nauczania otrzymuje grupa lub nawet pojedynczy uczeń. Uczniów zdolnych wspieramy dodatkowymi zajęciami przygotowującymi do matury, nawet z przedmiotów z których klasa nie realizuje rozszerzeń. Twoją ścieżkę rozwoju dopasowujemy  indywidualnie do Ciebie i Twoich dalszych planów edukacyjnych.

NAUCZYCIELE

Są wśród nich osoby z bardzo dużym doświadczeniem czy osoby z nowatorskim spojrzeniem na świat, z energią. Tworzą bardzo zgrany zespół, uzupełniają się i współpracują, ciągle poszukują jak najlepszych metod edukacji, bo ta w niebywałym tempie zmienia się na naszych oczach. Zawsze gotowi do pomocy, znający swoich uczniów doskonale. Wkładają wiele wysiłku i serca w przygotowanie ich do egzaminu dojrzałości czy do konkursów
i olimpiad, w których szkoła licznie bierze udział. Nie boimy się wypływać na szerokie wody, nawet te międzynarodowe. Bardzo ważnym elementem jest w Ogólniaku wsparcie  psychologiczno-pedagogiczne. Jesteśmy zespołem i jesteśmy dla Was.

CZYM DYSPONUJE SZKOŁA?

Szkoła, chociaż młoda jest bardzo dobrze wyposażona. Liczne pomoce naukowe, dostęp do multimedialnych platform edukacyjnych z przedmiotów ścisłych, monitory interaktywne w każdej sali, nowe wyposażenie pracowni informatycznej, dostęp do światłowodu, szkolny radiowęzeł, monitoring, piękna zabytkowa aula z nowym nagłośnieniem i monitorem, nauczyciele wyposażeni w szkolne laptopy, stanowiska komputerowe w każdej Sali. Pracujemy również w chmurze, nauczyciele zostali do tego doskonale przygotowani. Szkolna biblioteka, sala gimnastyczna z pełnym zapleczem sanitarnym, orlik w pobliżu – to rzeczy oczywiste. No i łatwo do nas dojechać, bo jesteśmy usytuowani w centrum Głuchołaz.

Zapraszamy do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach 😊

https://youtu.be/SVt6uExUPp8