Pokrzywna i Jarnołtówek chcą zmienić gminę?

przez es
Odsłony: 1696
Gmina Głuchołazy Kopa
Gmina Głuchołazy Kopa

Rośnie niezadowolenie wśród mieszkańców Pokrzywnej i Jarnołtówka i dlatego po raz kolejny pojawia się pomysł przejścia tych turystycznych miejscowości

do gminy Prudnik. W wywiadzie dla Radia Opole sołtys Pokrzywnej przyznaje, że już od lat 70. mieszkańcy czekają na jakieś inwestycje, które przyczynią się do rozwoju Pokrzywnej i Jarnołtówka, ale jak dotąd nic się nie dzieje. Gmina Głuchołazy szczyci się swoimi turystycznymi perełkami, ale nie jest skora zadbać nawet o jakość dróg czy ich oświetlenia. Sekretarz gminy Głuchołazy zapewnia, że oficjalne kroki do zmiany gminy nie zostały podjęte, a sprawa ta pojawia się jedynie w mediach.

Gdyby pomysł odejścia z gminy Głuchołazy miał zostać zrealizowany, potrzebne jest referendum wśród mieszkańców. potem wniosek do wojewody, decyzja MSWiA i premiera. Skądinąd wiadomo, że gmina Prudnik z pocałowaniem ręki przygarnie Pokrzywną i Jarnołtówek, bo jak mówi jej burmistrz, od lat współpracuje z Pokrzywną w realizacji transgranicznych i turystycznych projektów.

Czytaj też: Kto głosował za podwyżką opłat za śmieci?

Zobacz też:Chatka Myśliwska wkrótce otwarta

Zobacz również: Drożeje woda

Czytaj też: Mamy pręgierz

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy