Nowe miejsca do parkowania w Głuchołazach

przez JW
Odsłony: 1212
Głuchołazy ulica Parkowa
Głuchołazy ulica Parkowa

W Głuchołazach przy alei Jana Pawła II i ulicy Parkowej wjazd jest oznaczony znakiem D-40 "strefa zamieszkania",

co oznacza, że parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych za pomocą znaków poziomych lub pionowych. Wcześniej ilość miejsc do parkowania na ulicy Parkowej była ograniczona, co stanowiło problem dla turystów odwiedzających miasto, zwłaszcza po otwarciu tężni i nowych ścieżek w Parku Zdrojowym.

Zwiększony napływ turystów powodował, że kierowcy parkowali swoje samochody głównie na ulicy Parkowej, narażając się tym samym na możliwość otrzymania mandatu za złamanie przepisów ruchu drogowego. Sytuacja ta przyciągnęła uwagę mediów oraz radnych, którzy interweniowali w tej sprawie.

Dobrą wiadomością jest to, że po wielu interwencjach wyznaczono dodatkowo kilkadziesiąt nowych miejsc do parkowania na ulicy Parkowej. To istotna zmiana, która pozwoli zarówno turystom, jak i mieszkańcom miasta na wygodniejsze korzystanie z infrastruktury miejskiej. Głuchołazy, jako gmina turystyczna, stają się bardziej przyjazna dla wszystkich przyjezdnych.

Jednak warto zauważyć, że wyznaczenie optymalnej ilości miejsc do parkowania trwało kilka lat, co mogło być źródłem frustracji dla wielu osób. Być może tę kwestię warto uwzględnić w przyszłych planach rozwoju miasta, aby uniknąć podobnych opóźnień i zwiększyć atrakcyjność Głuchołaz jako miejsca przyjaznego turystom.

Wnioskując, nowe miejsca do parkowania na ulicy Parkowej to krok w dobrą stronę dla rozwoju turystycznego Głuchołaz. Dzięki tym udogodnieniom, zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający miasto będą mogli cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem na drogach. Warto zadbać o rozwój infrastruktury, aby nasza gmina wciąż przyciągała turystów i spełniała ich oczekiwania.

Czytaj też: Nowa droga w Bodzanowie

Zobacz też: Zobacz film o Głuchołazach z lat 70.

Zobacz również: Kolejny raz podrożał żłobek

Czytaj też: Powstaje strefa cienia

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube