Od marzeń do rzeczywistości: Głuchołazy świętują przebudowę drogi Andersa

przez JW
Odsłony: 1069
Głuchołazy ulica Andersa
Głuchołazy ulica Andersa

Uroczyste otwarcie przebudowanej ul. Andersa w Głuchołazach miało dzisiaj miejsce o godzinie 12:00.

To ważne wydarzenie przynosi wiele korzyści dla mieszkańców i turystów odwiedzających to malownicze miejsce.

Przebudowa ul. Andersa w Głuchołazach była projektem, który polegał na położeniu ponad 670 metrów nawierzchni asfaltowej wraz z infrastrukturą drogową, taką jak kanał technologiczny i kanalizacja deszczowa. Dodatkowo, wybudowano nowoczesne chodniki i oświetlenie, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo i komfort przechodniów oraz kierowców.

Jednak to nie wszystko! W ramach tej znaczącej inwestycji przygotowano także liczne udogodnienia dla rowerzystów i miłośników rekreacji na dwóch kółkach. Powstały miejsca parkingowe, które ułatwią korzystanie z rowerów, oraz wiata rekreacyjna z czterema stanowiskami ładowania rowerów. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas na dwóch kółkach!

Dodatkowo, specjalnie wydzielone miejsce do naprawy rowerów pozwoli na szybkie i sprawne usunięcie ewentualnych usterek, co jest szczególnie ważne dla rowerzystów na dłuższych trasach.

Przebudowa ul. Andersa to nie tylko udogodnienia dla mieszkańców, ale także szansa na rozwój turystyki w tym rejonie. Dzięki tej nowoczesnej infrastrukturze, Głuchołazy stają się bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów odwiedzających to miasto, jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku. W pobliżu znajdują się trasy Singletrack "Złote Ścieżki", które są doskonałym miejscem dla pasjonatów rowerowych wypraw.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wspierał tę inwestycję. To kolejny krok ku polepszeniu jakości życia mieszkańców oraz promocji turystyki w regionie.

Dzięki przebudowie ul. Andersa, Głuchołazy stają się bardziej przyjazne dla wszystkich użytkowników dróg. Zarówno piesi, rowerzyści, jak i kierowcy cieszą się nowoczesnymi udogodnieniami, które przyczynią się do wzrostu atrakcyjności tego miejsca. Wszyscy mieszkańcy powinni być dumni z tego osiągnięcia i cieszyć się nowymi możliwościami, jakie niesie ze sobą ta inwestycja.

Czytaj też: Powstaje strefa cienia

Zobacz też: Kolejny raz podrożał żłobek

Zobacz również: Więcej patroli w Głuchołazach

Czytaj też: Z gminy Głuchołazy zniknęło 2269 osób

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube