Nowy radny w Głuchołazach

przez glucholazy
Odsłony: 739
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Głuchołazach przyniosła niespodziewane informacje.

Przewodniczący rady, podczas tej sesji, ogłosił rezygnację z mandatu przez radną Lucynę Agnieszkę Stadnik. To wydarzenie spowoduje zmiany w składzie rady.

Warto przypomnieć, że radna Stadnik dołączyła do Rady Miejskiej w 2018 roku, startując z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego "Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska". Zdobyła wówczas 79 głosów, to umożliwiło jej zajęcie drugiego miejsca na liście tego komitetu.

Teraz, po złożeniu mandatu przez radną Stadnik, przewiduje się, że jej miejsce zajmie kolejna osoba z tego samego komitetu. Warto zaznaczyć, że wybór nowego radnego będzie bazował na wynikach uzyskanych przez pozostałych kandydatów z listy. Dwaj kandydaci z najwyższymi wynikami wydają się być głównymi kandydatami do zastąpienia radnej Stadnik.

Łacny Tomasz Jacek, który zdobył 66 głosów podczas poprzednich wyborów, oraz Kanarski Dawid Mariusz, który uzyskał 40 głosów, to osoby, które mogą być w najbliższym czasie zasiąść w Radzie Miejskiej. Wybór nowego radnego jest ważnym krokiem w demokratycznym procesie lokalnej samorządności, a obywatele Głuchołaz mają teraz okazję śledzić ten proces i być na bieżąco z życiem naszej społeczności.

Będziemy na bieżąco informować Was o postępach w tym procesie, abyście mieli pełny obraz zmian zachodzących w naszym mieście i radzie miejskiej. W międzyczasie zachęcamy do wyrażenia swoich opinii i uwag w tej sprawie, abyście mogli aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości Głuchołaz.

Czytaj też: Około milion złotych utopionych w śmieciach

Zobacz też: Inwestycje na ul. Lutosławskiego, Ornowskiego, Nowowiejskiego i Lompy

Zobacz również: Wyniki Wyborów do Sejmu RP w gminie Głuchołazy

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube