Głuchołazy biblioteka
Głuchołazy biblioteka
J. Kanin kandydatką na dyrektora biblioteki
es
Odsłony: 314

Komisja konkursowa wyłoniła Joannę Kanin jako kandydatkę na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Głuchołazach. W wyniku głosowania otrzymała ona aż 7 na 8 głosów. Przeciwnikami J. Kanin w rywalizacji o stanowisko byli Agnieszka Włoka, Marek Sojka, Alicja Płowaś-Stadnik oraz Paweł Pawlik. Dodajmy jeszcze, że dwoje zgłoszonych wcześniej kandydatów (Marek Sojka i Agnieszka Włoka) zrezygnowało z udziału w II etapie konkursu. 

Czytaj też: Takie spotkanie nas ubogaca

Zobacz też: Radio Opole będzie w Głuchołazach

Zobacz również: Mamy drzewko na placu Korfantego

Czytaj też: Basen już czynny

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

 

(źródło: BIP Gmina Głuchołazy)

Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Majątek naszych radnych
JW
Odsłony: 895
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Kto zagłosował za podziałem?
JW
Odsłony: 1614

W środę 27 kwietnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Głuchołazach. W czasie posiedzenia decydowano o tym czy podzielić Centrum Kultury. Po burzliwej dyskusji przyjęto uchwałę o rozdziale tej instytucji. Za podziałem zagłosowało 13 radnych przeciw było 7 radnych, jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Lista radnych popierających podział poniżej.

 

Głuchołazy sesja
Głuchołazy sesja
Czemu śmieci droższe?
es
Odsłony: 5280

Pewnie że wszystko drożeje, ale podwyżka śmieci w naszej gminie podyktowana jest nie tylko wzrostem cen usług i kosztów odbioru odpadów na wysypisku śmieci. Może gdyby władze gminy nie szły na łatwiznę i rzetelnie rozłożyły kwotę za wywóz odpadów na wszystkich mieszkańców, nasze opłaty byłyby niższe. Przeciwko podniesieniu stawki za odbiór odpadów głosowali niektórzy radni, a radny J. Wanicki uzasadnił taką decyzję trzema argumentami. Urząd statystyczny podaje, że w gminie Głuchołazy mieszka ponad 23 tys. mieszkańców, a w ewidencji płacących za śmieci jest tylko 17,8 tys. osób. Poza tym urzędnicy mają problem ze ściągalnością należności za śmieci nawet od tych, którzy złożyli deklaracje. Straty z tego tytułu to ok. 900 tys. złotych, przy czym w ostatnim okresie zaległości wzrosły o ok. 45 tys. złotych. Radny J. Wanicki uważa także, że przedstawiona parę minut przed sesją kalkulacja, na podstawie której ustalono wysokość opłat, nie jest na tyle szczegółowa, by ocenić, czy przyjęty przez władze gminy algorytm, sprawiedliwie rozdziela ciężar opłat na mieszkańców.

Czytaj też: Czy Burmistrz działał na podstawie i w granicach prawa?

Zobacz też: Opłaty za śmieci uchwalone

Zobacz również: Zwroty pieniędzy za pakowanie

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.