Głuchołazy wymierają

przez JW
Odsłony: 2991
Głuchołazy
Głuchołazy

Dane są zatrważające w 2022 roku zmarły w naszej gminie 354 osoby, a urodziło się w tym samym czasie tylko 118 dzieci.

236 osób więcej zmarło niż się urodziło. W 2017 roku zmarły 303 osoby a urodziło się 195 dzieci, czyli 108 więcej zmarło niż się urodziło. Umieralność w ciągu roku w  tych latach wzrosła o 16%. Ilość rodzących się dzieci w ciągu roku w latach 2017 - 2022 zmalała o 39%. Wniosek jest okrutny: jesteśmy świadkami katastrofy demograficznej.

Z tymi tendencjami nie ma żartów, bowiem rodzą one konsekwencje ekonomiczne. Czynniki mogące wpływać na liczbę mieszkańców: sytuacja ekonomiczna, względy społeczne.  Należy się zastanowić czy nasza gmina zrobiła już wszystko, aby poprawić tragiczną sytuację demograficzną. Jeśli nie uda się zatrzymać i cofnąć złych tendencji w niedługim czasie odbiją się one na nas wszystkich.

Czytaj też: Powstaje strefa cienia

Zobacz też: Kolejny raz podrożał żłobek

Zobacz również: Więcej patroli w Głuchołazach

Czytaj też: Z gminy Głuchołazy zniknęło 2269 osób

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube