
Pamiątka z historii Burgrabic
- rw
-
Mały krzyżyk z cienkiej blachy kupiony na aukcji internetowej ze względu na widniejący na nim napis „Borkendorf” (Burgrabice),
Mały krzyżyk z cienkiej blachy kupiony na aukcji internetowej ze względu na widniejący na nim napis „Borkendorf” (Burgrabice),
Rok 2025 w Kościele katolickim jest Rokiem Jubileuszowym. Ostatni Wielki Jubileusz obchodziliśmy w 2000 r., a kolejny, mniejszy wypadnie w 2050 r.
W kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach doszło do niezwykłego odkrycia.
Każde rozwijające się miasto potrzebuje nie tylko robotników, kupców czy rzemieślników, ale także ludzi odpowiedzialnych za jego administrację i usługi publiczne.
Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (archikatedralna) organizuje przy szopce bożonarodzeniowej zbiórkę pieniędzy dla parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach:
Na śnieżną zimę czekamy zwłaszcza w grudniu, ze względu na święta Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji kojarzą się ze śniegiem, mrozem i gwiaździstym niebem.
Pod koniec XIX wieku Głuchołazy, wówczas znane jako Ziegenhals, były opisywane jako malownicze miasto położone nad rzeką Białą Frywaldowską, w otoczeniu gór śląsko-morawskich.
Rozwój przemysłu w dawnych Głuchołazach (Ziegenhals) nieodłącznie wiązał się z życiem i codziennością pracowników fabryk.
Handel w dawnych Głuchołazach (Ziegenhals) to opowieść o ludziach, którzy kształtowali lokalny rynek, łącząc tradycyjne metody sprzedaży z nowymi wyzwaniami rosnącego miasta.
Dotychczas znane najstarsze przedstawienie Trzech Króli znajduje się na płycie grobowej Sewery, znalezionej w katakumbach Pryscylli w Rzymie, datowanej na ok. 330 rok.