Złapany na gorącym uczynku: 124 km/h w miejscowości z limitem 50 km/h

przez JW
Odsłony: 888
Głuchołazy policja
Głuchołazy policja

16 października, w miejscowości Kałków, funkcjonariusze drogówki przeprowadzali nadzór nad ruchem drogowym, skupiając się na kontrolowaniu prędkości kierowców.

Podczas rutynowego patrolu, uwagę ich uwagę przykuł pojazd poruszający się z nadmierną prędkością.

Policjanci natychmiast podjęli działania w celu zweryfikowania prędkości jadącego pojazdem osobowym marki Opel. Po przeprowadzeniu pomiaru okazało się, że kierowca znacznie przekroczył obowiązujący limit prędkości. Jechał z prędkością 124 km/h, podczas gdy na danym odcinku drogi obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Zatrzymanym do kontroli kierującym okazał się być 26-letnim obywatelem Czech. Konsekwencje za jego rażące naruszenie przepisów drogowych nie były łagodne. Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 2 500 zł za przekroczenie prędkości oraz zgodnie z obowiązującym prawem, zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Warto podkreślić, że przekraczanie prędkości na drodze stanowi poważne zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego, jak i dla samego kierowcy. Takie zachowanie może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego też, zachęcamy wszystkich kierowców do przestrzegania ograniczeń prędkości i bezpiecznej jazdy. Nasze bezpieczeństwo na drogach zależy od wspólnej odpowiedzialności każdego z nas.

Czytaj też: 33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

Zobacz też: Kobieta z fantazją w samochodzie

Zobacz również: Złodziej hulajnogi i roweru zatrzymany

Czytaj też: Helikopter ratowniczy w Głuchołazach

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube