Straż Miejska informuje:

przez JW
Odsłony: 650
Głuchołazy cmentarz
Głuchołazy cmentarz

Na stronie  Urzędu Miejskiego (fb) w Głuchołazach ukazał się komunikat Straży Miejskiej.

W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w rejonie cmentarza komunalnego w Głuchołazach /ul. Wyszyńskiego – droga krajowa nr 40/ przypominamy, że znajduje się tam oznakowanie poziome – linia krawędziowa ciągła, wyznaczająca krawędź jezdni.

Oznacza to, zakaz wjazdu na pobocze kierującemu pojazdem samochodowym. Prosimy o stosowanie się do przepisów Ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

W dniach 30.10 do 02.11.2023 roku w rejonie cmentarza będzie funkcjonował dodatkowy parking dla pojazdów z oznaczonym kierunkiem jazdy i wyznaczonymi dodatkowo miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych. Również w tych dniach, kierowcom pomagać będą osoby wyznaczone do kierowania ruchem w rejonie czasowo wyznaczonego parkingu.

Uwaga – obowiązywać będzie jeden kierunek jazdy – wjazd na cmentarz od ulicy Wyszyńskiego – wyjazd ulicą Kopernika‼

 Ponadto informujemy, że dnia 01.11.2023 roku o godzinie 14.00 wyruszy tradycyjna procesja z Kościoła Parafialnego na cmentarz. Od godziny 13.55 do ok. 14.20 zamknięty będzie odcinek drogi ulica Skłodowskiej /skrzyżowanie/ - ulica Wyszyńskiego /cmentarz/. Kierowców wjeżdżających z kierunku Nysa, Prudnik oraz poruszających się po Głuchołazach, prosimy o uwzględnienie trudności w planach podróży.

Jednocześnie zachęcamy kierowców do korzystania z parkingów usytuowanych przy ulicy Wyszyńskiego /hala sportowa/ oraz parkingów przy supermarketach /ulica Grunwaldzka i Wyszyńskiego/. Blisko usytuowane miejsca parkingowe w Rynku są również do Państwa dyspozycji. Parkowanie na terenie Głuchołaz jest bezpłatne. Wszelkie próby pobrania opłat proszę zgłaszać do Komisariatu Policji, pod numer telefonu 112 lub najbliższemu patrolowi Policji lub Straży Miejskiej.

Prosimy też o podporządkowanie się sygnałom i poleceniom wydawanym przez Policję, Straż Miejską oraz osoby kierujące ruchem.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy, prosząc kierowców o bezpieczną jazdę, wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Czytaj też: Czesi chcą inwestować w kolej

Zobacz też: Przebudowa drogi krajowej 40 nabiera tempa w Głuchołazach!

Zobacz również: Majątek włodarzy gminy Głuchołazy

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube