Reagujmy na nietrzeźwych kierowców!

przez JW
Odsłony: 412
Głuchołazy policja
Głuchołazy policja

Ostatnie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy przez nyską drogówkę jest kolejnym alarmującym sygnałem problemu,

który niestety wciąż dotyka nasze społeczeństwo. 25 marca, około godziny 17:20, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podejrzanym zachowaniu na drodze. Dzięki czujności obywatela, udało się szybko zareagować i zatrzymać osobę, która stanowiła potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

59-letni mężczyzna, kierujący osobowym Fordem, został poddany kontroli, która wykazała, że miał on blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co jeszcze bardziej niepokojące, okazało się, że był on objęty aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów, wydanym przez Sąd Rejonowy w Nysie. To nie pierwszy raz, kiedy osoba, która powinna być wykluczona z ruchu drogowego, decyduje się na ryzykowną jazdę.

Co może być przyczyną takiego zjawiska? Czy to brak odpowiedniej świadomości społecznej? Czy może brak skuteczności systemu karania za tego rodzaju wykroczenia? Bez względu na przyczyny, apelujemy do wszystkich, by reagowali na nietrzeźwych kierowców i zgłaszali tego rodzaju sytuacje odpowiednim służbom.

Nietrzeźwy stan za kierownicą nie tylko zagraża życiu samego kierowcy, ale także naraża na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak istotne jest, abyśmy wszyscy, będąc za kierownicą, mieli pełną świadomość swojej odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za innych. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna sprawa każdego z nas.

Apelujemy także do osób bliskich, aby nie bagatelizowali sytuacji, gdy ktoś z ich otoczenia decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu. Bierna postawa wobec takiego zachowania może mieć tragiczne skutki. Wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa na drodze to krok w kierunku poprawy sytuacji i ochrony życia wszystkich użytkowników dróg.

Czytaj też: 23-latek z Głuchołaz: Niebezpieczna zabawa z tablicami rejestracyjnymi

Zobacz też: Pożar w Burgrabicach

Zobacz również: 88-latka oszukana - jak uniknąć pułapek?

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube