Sympatycy Głuchołaz i okolic

przez artykuł nadesłany
Odsłony: 2141

Państwo, na co dzień mieszkają w Raciborzu, miłośnicy historii lokalnej, wraz ze swoimi przyjaciółmi z Oleśnicy już od wielu lat,

przynajmniej dwa razy w roku (wiosną i jesienią), przyjeżdżają na dwutygodniowy, ale aktywny wypoczynek do Głuchołaz. W programie pobytu w Głuchołazach koniecznie musi być wyjście na Górę Parkową i nawiedzenie kapliczek Drogi Krzyżowej.

Od pewnego zaś czasu do obowiązkowych zajęć podczas pobytu w Głuchołazach należy także troska o nagrobek wykonany przez Josepha Krautwalda, znajdujący się na głuchołaskim cmentarzu. Panie nie tylko sprzątają teren obok niego, ale także sadzą kwiaty przywiezione ze swojego ogrodu. Właśnie te piękne przebiśniegi.

Mili Goście z Raciborza i Oleśnicy zawsze też znajdą czas, aby na krótko wpaść do Burgrabic. Dobrze znają kościół parafialny, tablicę pamiątkową Josepha Krautwalda i jego płaskorzeźbę przedstawiającą męczeństwo św. Maksymiliana Kolbego. Następnym razem muszą Państwo koniecznie zobaczyć dom Josepha Krautwalda i Kalwarię Sławniowicką.

                                                                                                                      RW