Głuchołazy ulica Korfantego
Głuchołazy ulica Korfantego
Potrzeba cienia
es
Odsłony: 387

Plac Korfantego w Głuchołazach może wkrótce stać się piękniejszy, a wszystko to za sprawą jednego platana klonolistnego. Drzewo będzie zasadzone w specjalnie wykonanej studni, na potrzeby której rozbierze się część kostki brukowej. Platan ma dać choć odrobinę cienia na zabrukowanym placu , który od lat odstrasza ludzi w upalne dni. Na początku nie spodziewamy się ogromnego chłodu, bo sadzone drzewo ma mieć od 4 do 5,5 metra wysokości i około 30 cm w obwodzie pnia, ale za parę lat strefa zacienienia na pewno się powiększy.

Czytaj też: Jeśli jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Zobacz też: Dyrektor Centrum Kultury zwolniony?

Zobacz również: Ile zapłacimy za śmieci?

Czytaj też: Będzie fontanna za 600 tys. złotych

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

 

Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Głuchołazy sesja Rady Miejskiej
Kto zagłosował za podziałem?
JW
Odsłony: 564

W środę 27 kwietnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Głuchołazach. W czasie posiedzenia decydowano o tym czy podzielić Centrum Kultury. Po burzliwej dyskusji przyjęto uchwałę o rozdziale tej instytucji. Za podziałem zagłosowało 13 radnych przeciw było 7 radnych, jedna osoba nie wzięła udziału w głosowaniu. Lista radnych popierających podział poniżej.

 

Głuchołazy protest
Głuchołazy protest
Protest na ulicach Głuchołaz
JW
Odsłony: 574

Sprawa podziału Centrum Kultury nie przestaje budzić emocji w mieszkańcach naszego miasta. Dzisiaj o 15.00 na skrzyżowaniu koło szpitala doszło do protestu osób, które przeciwne są  rozdziałowi tej jednostki kultury lokalnej. Wyrazili oni swoje niezadowolenie poprzez prezentowanie haseł umieszczonych na plakatach.

 

 

 

 

Czytaj też: Zamieszanie wokół niebieskiego samochodu

Zobacz też: Dyrektor Centrum Kultury zwolniony?

Zobacz również: Czarne chmury nad dyrektorem CK

Czytaj też: Pikieta pod urzędem

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

Głuchołazy sesja
Głuchołazy sesja
Czemu śmieci droższe?
es
Odsłony: 4476

Pewnie że wszystko drożeje, ale podwyżka śmieci w naszej gminie podyktowana jest nie tylko wzrostem cen usług i kosztów odbioru odpadów na wysypisku śmieci. Może gdyby władze gminy nie szły na łatwiznę i rzetelnie rozłożyły kwotę za wywóz odpadów na wszystkich mieszkańców, nasze opłaty byłyby niższe. Przeciwko podniesieniu stawki za odbiór odpadów głosowali niektórzy radni, a radny J. Wanicki uzasadnił taką decyzję trzema argumentami. Urząd statystyczny podaje, że w gminie Głuchołazy mieszka ponad 23 tys. mieszkańców, a w ewidencji płacących za śmieci jest tylko 17,8 tys. osób. Poza tym urzędnicy mają problem ze ściągalnością należności za śmieci nawet od tych, którzy złożyli deklaracje. Straty z tego tytułu to ok. 900 tys. złotych, przy czym w ostatnim okresie zaległości wzrosły o ok. 45 tys. złotych. Radny J. Wanicki uważa także, że przedstawiona parę minut przed sesją kalkulacja, na podstawie której ustalono wysokość opłat, nie jest na tyle szczegółowa, by ocenić, czy przyjęty przez władze gminy algorytm, sprawiedliwie rozdziela ciężar opłat na mieszkańców.

Czytaj też: Czy Burmistrz działał na podstawie i w granicach prawa?

Zobacz też: Opłaty za śmieci uchwalone

Zobacz również: Zwroty pieniędzy za pakowanie

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.