Głuchołazy policja
Głuchołazy policja
Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku na DK40
JW
Odsłony: 76

W dniu 26 września 2023 roku, na drodze krajowej DK40, miało miejsce tragiczne wydarzenie drogowe. Około godziny 16:45, między miejscowościami Głuchołazy a Charbielin, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, co skutkowało śmiercią 64-letniego kierowcy volkswagena oraz poważnymi obrażeniami 32-letniej kierującej peugeotem oraz jej pasażerów.

Według wstępnych ustaleń prowadzonych przez policję, tragedia ta była wynikiem nieprawidłowego manewru wyprzedzania dokonanego przez kierowcę volkswagena. Ten błąd spowodował tragiczne zderzenie dwóch pojazdów.

Policja apeluje o stałą rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wypadki takie, jak ten, przypominają nam o znaczeniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ostrożności na drogach. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od naszego wspólnego zaangażowania w zachowanie zasad ruchu drogowego.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci ruchu drogowego nyskiej komendy. Teraz, pod nadzorem prokuratury, policja będzie dążyć do ustalenia pełnego przebiegu wypadku oraz okoliczności, które do niego doprowadziły.

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego i dbajmy o bezpieczeństwo siebie i innych na drodze. (foto: KPP Nysa)

Czytaj też: 33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

Zobacz też: Kobieta z fantazją w samochodzie

Zobacz również: Złodziej hulajnogi i roweru zatrzymany

Czytaj też: Helikopter ratowniczy w Głuchołazach

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube

 

 

Głuchołazy basen
Głuchołazy basen
A żagli w Głuchołazach rozwinąć nikt nie chce
es
Odsłony: 334

Tym razem nie chodzi o przenośne znaczenie zwrotu "rozwijać żagle", choć pewnie też tytuł artykułu byłby dla naszego miasta prawdziwy, ale o dosłowne rozwinięcie żagli nad skyte parkiem w Głuchołazach. Już od początku lata władze miasta gorączkowo poszukają wykonawcy takiego zadania, ale jak dotąd nikt się chyba nie zgłosił, skoro zapytanie ofertowe wciąż jest wznawiane. Zaplanowana wiata prawdopodobnie nie zdąży już uchronić nas przed słońcem w tym roku, ale pozostały jeszcze jesienne deszcze. Może zatem uda się znaleźć firmę, która zaopatrzy nas w metalowe słupy i przywiązane do nich 3 beżowe żagle z wodoodpornej tkaniny. Miłośnicy ewolucji na łyżworolkach, deskorolkach i tym podobnym sprzęcie byliby szczęśliwi, a nam też wzrosłoby morale na wieść, że ktoś jednak w Głuchołazach żagle rozwinął.

Czytaj też: Co ze śmieciami z Konradowa?

Zobacz też: Przebudowa drogi krajowej 40 nabiera tempa w Głuchołazach!

Zobacz również: Władzom Głuchołaz marzą się kajaki

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube