Wsparcie budowy nowego hospicjum w Nysie: Stanowisko radnego Jacek Wanickiego w tej sprawie

przez JW
Odsłony: 2401
Głuchołazy Rada Miejska
Głuchołazy Rada Miejska

W ostatnich czasie na horyzoncie samorządowym pojawiła się ważna inicjatywa, która może znacząco wpłynąć na jakość życia mieszkańców Nysy i okolic. Mowa tu o planie Stowarzyszenia "Auxilium" dotyczącym budowy nowego Hospicjum im. św. Arnolda Janssena w Nysie. W tej sprawie postanowiłem zabrać głos, wyrażając stanowcze poparcie dla udzielenia wsparcia finansowego przez naszą gminę.

Podczas niedawnego konwentu wójtów i burmistrzów powiatu nyskiego, dowiedzieliśmy się o ambitnym planie Stowarzyszenia "Auxilium". Zakłada on, że gminy i powiat wspólnie pokryją połowę kosztów budowy nowej siedziby hospicjum. Drugą połowę planuje się pozyskać poprzez dofinansowania i zbiórki charytatywne prowadzone przez samo stowarzyszenie. Taki model finansowania wydaje się być zarówno rozsądny, jak i wyrazem solidarności społecznej.

Nowa siedziba hospicjum, zlokalizowana na działce przy Alei Wojska Polskiego, ma nie tylko zwiększyć liczbę pacjentów przyjmowanych jednocześnie do 30, ale również podnieść standardy opieki w regionie. To inwestycja, która przyczyni się do poprawy warunków pracy personelu medycznego oraz umożliwi lepsze kształcenie studentów pielęgniarstwa i medycyny. Aktualne ograniczenie do 15 pacjentów jednocześnie wskazuje na pilną potrzebę rozszerzenia możliwości pomocy potrzebującym.

Wspieranie budowy hospicjum to zadanie, które ma istotne znaczenie dla naszej społeczności. Poprzez udzielenie wsparcia, gmina nie tylko przyczyni się do podniesienia standardów opieki nad chorymi, ale także wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców regionu. Wierzę, że ta inwestycja będzie miała długofalowe korzyści dla naszego społeczeństwa.

Mam nadzieję, że nasza gmina dołączy do innych samorządów, które już zadeklarowały wsparcie dla tej szczytnej inicjatywy.

Wspólnymi siłami możemy uczynić wiele dla tych, którzy potrzebują wsparcia w trudnych chwilach życia. Niech budowa Hospicjum im. św. Arnolda Janssena w Nysie stanie się symbolem naszej solidarności i troski o drugiego człowieka.

Czytaj też: Głuchołazy - pamięć o uzdrowiskowej przeszłości

Zobacz też: Zamożność miast a jakość życia mieszkańców – przykład Głuchołaz

Zobacz również: 50 mieszkań na wynajem w Głuchołazach?

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube