UFO w Chile

przez Katarzyna Strauchmann
Odsłony: 16803

Ufo to w Chile temat znany i lubiany.

Prawie każdy coś słyszał, znajomy znajomego coś widział, ktoś zauważył jakieś dziwne światło w nocy. Nikt nie lekceważy pytania o UFO ani nie zbywa go śmiechem. Każdy jest w stanie polecić miejsca do obserwacji, gdzie na nocnym niebie dzieją się dziwne rzeczy. Rząd chilijski powołał Komitet do spraw Studiów nad Fenomenami Anomalii Latających – CEFAA, który bada dokładnie każdą sprawę. Komitet to zespół astronomów, fizyków, chemików nuklearnych, analityków obrazów i psychologów. Każdy może przekazać CEFAA swoje nagranie z potencjalnym UFO do analizy.

 

 

Wycieczki ufologiczne

To nowy sektor turystyki w regionie San Clemente. Miejscowi postanowili podzielić się ze światem tym, co jest stałym elementem ich rzeczywistości. Ufologiczny Trakt to nie jest zwykła atrakcja turystyczna, gdzie można kupić pamiątki z twarzą marsjanina. Droga prowadzi przez 30 km między trzema lagunami, gdzie najczęściej obserwuje się na niebie przybyszy z innej planety.

Najlepsze spoty do obserwacji UFO to także Cajón de Maipo, 15 kilometrów od Santiago, oraz Valle de Elqui – Dolina rzeki Elqui, 500 km na północ od Santiago. 

 

 

 

Dolina Elqui (Valle de Elqui)

 W poszukiwaniu UFO wybrałam się do doliny Elqui. Mała rzeczka płynąca pośród wysokich wzgórz, składających się głównie z piachu i kłujących chwastów, zasila wodą mnóstwo winnic. Dół doliny jest zielony. Prawie wszystko to tereny prywatne winnic i destylarni pisco. Trochę powyżej zielonego pasma ciągną się w nieskończoność żółte, łyse góry. Jestem prawie pewna, że nikt nigdy się nie wspiął na żadną z tych gór. Powody są następujące: góry te są zrobione z piachu, więc można bardzo łatwo zjechać w dół. Jedyne rośliny rosnące na zboczach to oset i inne kaktusy, więc jeśli zjedziesz, to bardzo tego pożałujesz. Po trzecie, upał jest tak straszny, że nawet jeśli nie zjedziesz na piachu z igłami we wszystkich częściach ciała, to pewnie po drodze się spalisz. Nie ma ścieżek, nie ma cienia, nie ma przyjemności.

Czytaj więcej: http://findingcati.com/ufo-w-chile/