Gmina Głuchołazy otrzymuje wsparcie na renowację trzech zabytków

przez JW
Odsłony: 2766

Gmina Głuchołazy otrzymała 666 tys. zł

z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków "Polski Ład" na renowację trzech zabytków: kościoła św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach (284 tys. zł), kościoła w Nowym Świętowie (235 tys. zł) i kościoła pw. Chrystusa Króla w Konradowie (147 tys. zł). Prace planowane są na lata 2023 - 2024.

Gmina złożyła 10 wniosków, z których trzy zostały zaakceptowane i dofinansowane, a siedem pozostałych nie uzyskało wsparcia. Wśród niewybranych projektów znalazły się m.in. modernizacja Liceum Ogólnokształcącego, rewitalizacja dworu w Nowym Świętowie, renowacja "Pensjonatu Ogrodowego" na cele rehabilitacji, rewitalizacja kościoła pw. św. Józefa Robotnika w Bodzanowie, renowacja kościoła pw. św. Bartłomieja Apostoła w Jarnołtówku i remont zabytkowych kamienic w Głuchołazach.

Choć nie wszystkie projekty otrzymały finansowanie, ważne jest kontynuowanie wysiłków na rzecz ochrony i renowacji zabytków. Dzięki odpowiednim inwestycjom, nasze zabytki przetrwają dla przyszłych pokoleń, kultywując naszą tożsamość narodową.

Czytaj też: Nowa droga w Bodzanowie

Zobacz też: Zobacz film o Głuchołazach z lat 70.

Zobacz również: Kolejny raz podrożał żłobek

Czytaj też: Powstaje strefa cienia

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube