Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w Głuchołazach

przez JW
Odsłony: 1576

W pierwszych godzinach Nowego Roku doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego w Głuchołazach,

którego sprawcą okazał się nietrzeźwy kierowca. Policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu nyskiego, który spowodował kolizję na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Chopina.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna kierujący pojazdem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 29-latce kierowcy Citroena, jadącej zgodnie z przepisami.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-latek miał blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna stracił już prawo jazdy, a teraz czeka go konfrontacja z sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje postępowanie.

Nietrzeźwi kierowcy to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Incydent w Głuchołazach stanowi jedynie kolejne potwierdzenie, jak poważne konsekwencje może mieć prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność za swoje działania na drodze. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest nie tylko przestępstwem, ale również zagrożeniem dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że spożywanie  alkoholu  przed podróżą może skończyć się tragicznie i mieć dalekosiężne konsekwencje prawne.

Czytaj też: 33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

Zobacz też: Pożar w Burgrabicach

Zobacz również: 88-latka oszukana - jak uniknąć pułapek?

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube