Nie bądźmy obojętni… Pomóżmy osobom bezdomnym przetrwać zimę

przez JW
Odsłony: 1520

Nadejście niskich temperatur często staje się źródłem tragicznych wydarzeń dla osób bezdomnych.

Wraz z spadkiem temperatury, Strażnicy Miejscy w Głuchołazach podjęli akcję sprawdzania miejsc, gdzie potencjalnie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową.

Walka z skutkami mrozu nie powinna być jedynie zadaniem służb miejskich. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby nie pozostawali obojętni wobec losu osób bezdomnych. Jeśli zauważysz kogoś, kto jest zagrożony wychłodzeniem lub potrzebuje pomocy, nie wahaj się zgłosić tego faktu. Numer alarmowy 112 oraz całodobowy numer Straży Miejskiej (Monitoring Miejski) tel. 77 409 21 05 są dostępne do zgłaszania sytuacji, które wymagają natychmiastowej interwencji.

Dzięki współdziałaniu z pracownikami OPS, istnieje możliwość zapewnienia schronienia dla osób bezdomnych. Jednak aby skorzystać z tej opcji, konieczne jest wyrażenie chęci oraz zachowanie trzeźwości. Numer telefonu do Ośrodka Pomocy Społecznej to 77403 62 22.

Zima to trudny czas dla każdego, a dla osób bezdomnych staje się ona szczególnie brutalna. Zimowe warunki mogą prowadzić do hipotermii, zamarznięć czy nawet śmierci. Dlatego tak ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo jednoczyli się w działaniach wspierających najbardziej potrzebujących.

Nie bądźmy obojętni na cierpienie innych. Dajmy pomocną dłoń tym, którzy zmagają się z bezdomnością. Nasze wspólne zaangażowanie może przynieść ulgę i ratunek dla tych, którzy w tej chwili potrzebują naszej pomocy najbardziej.

Czytaj też: 33-latek z Głuchołaz zatrzymany z narkotykami

Zobacz też: Pożar w Burgrabicach

Zobacz również: 88-latka oszukana - jak uniknąć pułapek?

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy

Głuchołazy na YouTube