wybory, jest basen

przez es
Odsłony: 2694

Chyba to nie przypadek, że przed wyborami powraca temat pływalni w Głuchołazach.

W 2017 r. burmistrz Głuchołaz w wywiadzie dla Radia Nysa przekonywał, że na przełomie następnego roku będzie się można kąpać w krytym basenie w Głuchołazach. I choć wtedy radny J. Wanicki dowodził, że są to słowa bez pokrycia, szczególnie finansowego, byli tacy, co wierzyli, że pływalnia w naszym mieście powstanie. Ówczesny skarbnik gminy kalkulował, że do 2020 roku uda się zgromadzić środki własne (ponad 6,5 mln złotych) i dofinansowanie (ponad 2,5 mln zł) i za to wybuduje się basen.
Dziś w 2024 roku wiemy już, że powstanie krytego basenu była to obietnica pisana palcem na wodzie. W 2017 roku nie było nas stać na taką inwestycję i 2024 roku tym bardziej trudno będzie zgromadzić środki potrzebne na sfinansowanie budowy takiego obiektu. Ale skoro na horyzoncie mamy wybory, niektórzy doszli do wniosku, że warto użyć wszelkich argumentów, by przypodobać się wyborcom. W razie wyborczej klęski też będzie można powiedzieć, że się miało ambitne plany, ale nie dane było ich zrealizować.
A tak na marginesie, według informacji podanej przez NTO, "aktualny orientacyjny koszt budowy obiektu to ok. 30 mln zł". Jeśli rząd dołożyłby, jak planują władze Głuchołaz, 17,5 mln zł (3,5 mln zł z ministerstwa sporu i 14 mln zł z Polskiego Ładu), to i tak zabraknie ok. 12,5 mln złotych, które musiałoby pochodzić z kredytu, a przecież zadłużenia gmina ma już tyle, że jeszcze dla przyszłych pokoleń starczy.
Reasumując, nie porywajmy się z motyką na słońce, nie serwujmy wyborcom kiełbasy wyborczej, a kryty basen w Głuchołazach niech pozostanie w sferze marzeń do czasu, kiedy gmina odbije się od dna i podniesie na tyle, by planować tak drogie inwestycje.

Czytaj też: Wybory radnych w Głuchołazach, Okręg 1: Zobacz, kto ubiega się o Twój głos!

Zobacz też: Wybory radnych w Głuchołazach, Okręg 2: Zobacz, kto ubiega się o Twój głos!

Zobacz również: Jeśli oczekujecie zdecydowanych zmian w sposobie zarządzania gminą

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy