Powstanie południowa obwodnica Nysy

przez JW
Odsłony: 1562
Obwodnica Nysy
Obwodnica Nysy

Rozpoczęły się konsultacje  budowy obwodnicy Nysy w ciągu dróg wojewódzkich 411 i 489.

Do tej pory mieszkańcy Głuchołaz jadący w kierunku Wrocławia zmuszeni są do przejazdu przez zakorkowane centrum Nysy. W niedługim czasie może się to zmienić, gdy powstanie południowa obwodnica Nysy, jadący w kierunku Wrocławia będą mogli ją ominąć projektowaną obwodnicą.

Przygotowano trzy warianty planowanej obwodnicy. Wszystkie zakładają, że jej początek będzie zlokalizowany na włączeniu  do istniejącego ronda (skrzyżowanie DK 41 z DW 489), a koniec na włączeniu do DW 411, co wymagać będzie przekroczenia linii kolejowej nr 137.

Pierwszy wariant prowadzi na północ od miejscowości Podkamień, dwa pozostałe – od południa po tym samym śladzie mijają Podkamień i w okolicy Hajduków Nyskich się rozchodzą na dwie propozycje.

Samorząd województwa z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymał dofinansowanie jedynie 39 mln zł dofinansowania(a starał się o 64 mln zł). Inwestycja może kosztować około 78 mln zł.

Szacuje się, że po zakończeniu konsultacji, uzyskaniu koniecznych pozwoleń i przygotowaniu pełnej dokumentacji, na przełomie lat 2023 – 2024 będzie można przystąpić do realizacji tej inwestycji. (foto: opolskie.pl)

Czytaj też: Zobacz film o Głuchołazach z lat 70.

Zobacz też: Z gminy Głuchołazy zniknęło 2269 osób

Zobacz również: Co zamiast fontanny według Sz. Bilińskiego?

Czytaj też: Tabletki jodowe już czekają

Nasza strona: glucholazy.eu

Głuchołazy - portal miasta i gminy. Wiadomości i komentarze.

FB strona 

FB grupa Głuchołazy